Ознака: лажни податоци

Филипче ги моли заразените пациенти да не даваат лажни податоци за...

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска на прес-конференција ги молеше пациентите болни од коронавирусот да не даваат лажни податоци за контактите што ги имале,...

Штипјани со туѓи лични податоци зеле онлајн-кредит

Двајца штипјани со туѓи лични податоци подигнале кредит од 10.000 денари. СВР Штип поднесе кривична пријава против Д. Т. (33) и С. Т. (32), двајцата...

Кривична против 20-годишна девојка, која злоупотребила туѓи фотографии на Инстаграм

Против 20-годишна девојка од селото Гургурница поднесена е кривична пријава за злоупотреба на лични податоци. Полицијата јави дека во текот на јуни во 2016 година,...