Ознака: лажни вакцини

Во Полска и во Мексико пронајдени лажни вакцини на „Фајзер“

Американската фармацевтска компанија „Фајзер“ соопшти дека пронашла фалсификувани верзии на вакцината против ковид-19 во Мексико и Полска. Властите во двете земји ги запленија дозите и...

Во Јужна Африка запленета голема количина на лажни вакцини против ковид-19

Околу 2.400 дози на фалсификувани вакцини се запленети во Јужна Африка, а во Кина е разбиена мрежа на шверцери на вакцини, соопшти Интерпол, предупредувајќи...

Лажните вакцини во најдобар случај би биле неефикасни, а во најлош...

Европол предупредува Европол ги повика земјите-членки на ЕУ и трети земји да бидат особено внимателни во врска со можните измами и криминални активности поврзани со...