4.8 C
Skopje
27.11.2021 - 0:42

Ознака: лажна дојава

Полицијата добила дојава дека ќе експолдира бомба при посетата на Фон...

Лажна дојава за бомба имало пред денешната посета на претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејн и нејзината средба со премиерот Зоран Заев,...

Обвинение против вработениот во „Сити мол“ за лажна дојава за бомба

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против вработениот во обезбедувањето на трговскиот центар „Сити мол“ кој на 29 јануари лажно пријави дека во објектот...

Одземен пасошот на вработениот кој испрати лажна дојава за бомба во...

Скопското основното јавно обвинителство до судот достави предлог за определување мерки на претпазливост за вработен во трговскиот центар „Сити мол“ кој испратил лажна дојава...

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, потврдија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт. Во...

Лажна дојава за бомба ги испразни судовите во Сараево

Лажна дојава за бомба во судовите во Сараево ја вознемири босанската полиција. По завршените проверки во зградите на Општинскиот, кантонски суд во Сараево и...

Лажна дојава за бомба испразни неколку амбасади во Мадрид

На евакуираните лица од зградата каде се наоѓаат неколку амбасади во Мадрид дозволено им е да се вратат во просториите откако е утврдено дека...

Телевизија Сител добила лажна закана за поставена бомба во студиото?

Непознато лице се јавило во телевизија Сител, при што кажало дека во студиото има подметната бомба, вечерва околу 21 часот, неофицијално дознава „Нова Македонија“. Екипи...