Ознака: лажна вест

Адеми: Лажна вест е дека училиштата ќе се отворат на 18...

Лажна вест е дека ќе се продолжи школската година поради пандемијата со коронавирус, објави министерот за образование Арбер Адеми. Откако на социјалните мрежи почна да...

Лагите и земјотресите ја потресоа Албанија

Лажната најава за нов силен земјотрес предизвика паника на улиците на главниот град на Албанија, Тирана и на Драч. Веста што ја објавија неколку...

Опозицијата мора да падне

Еве ги Боки и Фрики на скалите од хотелот, пред да започне журката... На оваа фотографија се Боки и Фрики додека наздравуваат... Тука се...

Грчките медиуми наседнаа на лажна вест за смртта на познат режисер

Италијанскиот новинар Томазо Де Бенедети познат по лажните вести предизвика хаос во грчките медиуми и грчката јавност откако преку лажен Твитер профил под името...