Ознака: ладно време

Ведро и студено време со утрински температури до минус 16

Времето утре ќе биде ведро и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и северозападен правец,...

Утре и задутре со утрински температури до минус 10

Времето утре ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од -11 до -3, а максималната ќе...

Утре променливо облачно време со температура до 18 степени

Утре ќе биде променливо облачно и посвежо со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Попладне почнувајќи од северните делови облачноста ќе се намалува....

Променливо облачно, попладне со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, известуваат од Управата...

Поради најавените ниски температури, здравствените власти со препораки до граѓаните

Поради ниските температури што се најавуваат за утре на целата територија на државата, Министерството за здравство им препорачува на граѓаните да носат повеќеслојна облека,...