Ознака: Лагерфелд

Мачката има најголеми шанси да ги наследи милионите на Лагерфелд

Славниот дизајнер Карл Ото Лагерфелд, кој почина пред нешто повеќе од една година од рак на панкреасот, зад себе остави наследство достојно за титулата...