10.9 C
Skopje
18.4.2019 - 13:33

Ознака: лабораторија

Поднесено обвинение за дилер кој имал импровизирана лабораторија за марихуана

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинене против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – неовластено производство и пуштање во...

Откриена лабораторија за производство на екстази во Русија

Московската полиција откри тајна лабораторија во близина на рускиот главен град, во која дневно се произведувале околу 25.000 таблети екстази, изјави денеска портпаролката на...

ЈП Водовод и канализација–Скопје со прва лабораторија за тестирање која ги...

Центарот за санитарна контрола изврши акредитирање на својата работа согласно стандардот ИСО 17025 кој го регулира лабораториското работење и земањето на примероци за анализа. Лабораториите...

Основан Шалом-клуб на Македонија

Шалом ќе биде македонската лабораторија за развојни решенија, предводена од искуството и добрата волја на дипломците на израелската агенција „Машав“, најави Марија Герас Дочовска,...

Медиумска лабораторија во Дебар

Педесетина ученици од гимназијата „Здравко Чочковски“ од Дебар учествуваа на тринаесеттата медиумска лабораторија што ја организираа Високата школа за новинарство и за односи со...

Медиумска лабораторија во Дебар

Околу педесет ученици од гимназијата „Здравко Чочковски“ од Дебар учествуваа на тринаесеттата медиумска лабораторија што ја организираа Високата школа за новинарство и за односи...

Лабораторија со 50 тони синтетичка дрога откриена во Мексико

Во Синалоа, сојузна држава во северно Мексико откриена е лабораторија со околу 50 тони синтетичка дрога позната како „кристал мет“. Лабораторијата е откриена во операција...

Северноцрпнатите иноватори од лабораторијата за идентитетски инженеринг

Единствен проблем со кој моментално се соочуваме е како да го прескокнеме август, оти овој проклет месец е еден невоспитан провокатор, кој упорно се...

Отворена Лабораторија за урбано живеење во Скопје

Во Старата скопска чаршија вечерва беше отворена „Лабораторија за урбано живеење“ во Скопје (Urban living lab). Станува збор за нова просторија која се отвора...