Ознака: кју-ар кодови

Кина сака глобален систем на патувања заснован на кју-ар кодови

Кинескиот претседател Си Џинпинг повика на усвојување глобален механизам заснован на кју-ар кодови за отворање на меѓународните патувања. - Треба подобро да ги усогласиме политиките...