22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 15:35

Ознака: КФМ

Одложен почетокот на кошаркарската сезона

Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ) го одложи почетокот на сезоната 2020/2021 во Првата лига, кој беше планиран за 10 и 11 октомври. - Во очекување...

Антиќ: За репрезентацијата ќе создадеме услови какви што сме немале досега

На секој меч во претстојните квалификации за ЕП 2021 очекувам победа. Оптимист сум, а таков бев и додека играв активно, вели претседателот на КФМ,...

Одложена одлуката за избор на нов кошаркарски селектор

Иако од КФМ беше најавено дека до вчера требаше да биде познат новиот селектор на македонската сениорска репрезентација, тоа ќе се одложи за следните...

Гечевски: Македонија најдоцна до понеделник ќе добие нов селектор

Едно е сигурно, новиот селектор нема да биде странец, изјави спортскиот директор на КФМ, Тодор Гечевски Македонската сениорска кошаркарска репрезентација најдоцна до понеделник ќе добие...

Георгиевски: Очекувам напредок во сите репрезентативни категории

Кадетското ЕП во Скопје претставува нов голем предизвик за успешен настап на оваа репрезентацијата, која сметам дека има сили да го оствари, вели генералниот...

Новиот селектор ќе биде познат за 14 дена?

Мислам дека во следните 14 дена сѐ ќе биде познато по ова прашање, ни изјави спортскиот директор на КФМ, Тодор Гечевски, за изборот на...