Ознака: куќи

Куќи на стравот и ужасот нема само во забавните паркови

Дека сликата навистина е застрашувачка се увери и екипата на „Нова Македонија“, бидејќи заминавме на терен, за да видиме на самото место само еден...

Попладневниот земјотрес предизвика штети во куќи во Галичник

Во одделни куќи во Галичник регистрирани се штети по земјотресот во 15:25 часот попладнево, со магнитуда од 4,8 степени и епицентар во Кичево, кој...

Штипјанец ограбувал куќи, возила и фризерски салон

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Е.М. (22) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени седум кривични дела тешка...

Двајца гостиварци годинава краделе од куќи во шест села

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против две лица на возраст од 24 и 25 години, жители на гостиварските села Аранѓел и Дебреше, поради сомнение...

Улици без улични табли и куќи без куќни броеви

Малку улици низ Скопје се означени со соодветни табли со нивните имиња, а куќни броеви на видливи места како да нема. Од градот порачуваат...

Кај Цазин никнува нова населба на селафии

Месното население во околината на Цазин е вознемирено од изградбата на куќи во сопственост на припадниците на тамошната селафиска заедница Во селото Стијена кај Цазин...

Милиони куќи во Јапонија се напуштени, сопствениците ги нудат бесплатно

Јапонското население, според проценките на Националниот институт за население и социјална безбедност, до 2065 година ќе се намали од сегашните 127 милиони на 88...

Урнати куќи во дива населба во Пловдив

По налог од градските власти, во Пловдив, во населбата Шеќер Маало вчера беа урнати десетина нелегално изградени куќи во кои живеат семејства од ромска...

Десет куќи во Кавадарци во опасност од уривање

Десет куќи во Кавадарци се во опасност од уривање, а сопствениците треба сами да ги санираат или урнат. Заради безбедноста на луѓето и околината...

Нов Зеланд со закон им дозволи само на своите државјани да...

Нов Зеланд усвои закон со кој на повеќето странци нема да им биде дозволено да купуваат куќи во таа земја, која се обидува да...