Ознака: куќен притвор

За притворот на Јовановски ќе одлучува судијата кој ѝ одобри куќен...

Судијата Зоран Димитриевски, кој одлучи Катица Јанева да излезе од притвор и да оди во куќен притвор, сега заедно со уште двајца судија од...

Полицијата сѐ уште трага по Теофиловски, судот одреди куќен притвор за...

Кривичниот суд одреди куќен притвор за четири лица, а на едно лице му определи мерки за претпазливност односно забрана за напуштање на живеалишстето, одземање...

Поранешниот телохранител на Мијалков избегал од куќен притвор

Драганчо Стоименов, познат како Дацо Белски, поранешниот телохранител на Сашо Мијалков, избегал од куќен притвор. Според МВР, при последната проверка на полицијата во текот...

Куќен притвор за заменичката на Боки 13

Судијата Ненад Савески ѝ определи куќен притвор на Јасна Мандиќ Ерцеговиќ, потретседателката на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, рече нејзиниот адвокат, Душко Јанковиќ. - Притворот...

Укинат куќниот притвор на Јанакиески за „Титаник“

Куќниот притвор на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, за предметот „Титаник“, е укинат од страна на Основниот суд Скопје 1. Ова...

Европскиот суд го осуди изрекувањето куќен притвор на рускиот опозиционер Навални

Руските власти ги прекршија правата на опозицискиот лидер Алексеј Навални со тоа што го држат во куќен притвор уште од 2014 година, пресуди денеска...

Мијалков и Ибраими одат во куќен притвор

Домашен притвор за поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и за Бедредин  Ибраими, а мерка претпазливост за Анета Стефановска, одреди Апелацискиот суд во Скопје...

Нема одлука од скопска Апелација за жалбата на Камчев

Апелацискиот суд Скопје денеска одржа седница во врска со жалбата на одбраната на бизнисменот Јордан Камчев да му биде укинат куќниот притвор во случајот...

Притвор за Цветков и Делев, куќен притвор за Спасеновски, за Димовски...

Триесетдневен притвор попладнево добија поранешниот министер за земјоделство Михаил Цветков и заменик министерот Кристијан Делев, додека на поранешниот министер Ацо Спасеновски заради утврдени здравствени...

И Мијалков замина во куќен притвор

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков вечерва излегува од затворот „Шутка“, каде од минатиот месец е во притвор како еден од осомничените во случајот...