21.8 C
Skopje
19.6.2021 - 1:28

Ознака: куќа

„Театро реал“ во Мадрид е прогласен за најдобра оперска куќа

„Театро реал“ беше една од првите оперски компании што се вратија во изведби во живо во пандемијата, според жирито што ги доделува Меѓународните оперски...

Охриѓанец изградил куќа без одобрение за градба

Полицијата поднесе кривична пријава против 55-годишен охриѓанец за бесправно изградена куќа. Според информациите на МВР, против Б.К.(55) од Охрид е поднесена пријава за кривично дело...

Македонската пејзажна народна куќа во исчезнување

Ако сте имале можност да планинарите и талкате по убавата планина Бабуна, сигурно патот ќе ве одведе и до недопрената убавина на малото селце...

Пожарникари во куќа во Германија пронашле пет тела

Спасувачките служби пронашле најмалку пет тела по пожар во една куќа во западна Германија. Меѓу жртвите се маж, жена, две малолетни деца и постара...

Пронајдено оружје и муниција во куќа во Скопје

Полицијата пронајде оружје во куќа во Скопје, а сопственикот е приведен. Според информациите на МВР, вчера бил приведен З.Д. (49) од Скопје затоа што при...

Што да очекува Балканот по смената во Белата куќа

Иако постојат големи очекувања на Балканот од новата политика во Вашингтон, меѓународните политички анализи и процени се дека регионот ќе биде ставен на споредниот...

Помош за семејството во Скопје чија куќа изгоре на првиот ден...

Комуналните служби на Општина Карпош целосно ја исчистија опожарената куќа во населбата Карпош 2, на улицата „Руѓер Бошковиќ“. Службите ги подигнаа изгорените делови и...

Откриена мистеријата на најосамената куќа на светот

Јужно од Исланд, на островот Елидеј, е изградена мала бела куќа, за која се верува дека е најосамена на светот. За неа постојат голем...

Оружје и муниција пронајдени во куќа во Скопје, приведено едно лице

Разно оружје и муниција биле пронајдени во куќа во Скопје, а приведено е едно лице. Според информациите на МВР, полицијата поднесе кривична пријава против А.Љ....

Пронајдени 44 мигранти сокриени во куќа во Ваксинце

Вчера во 06.40 часот, полициски службеници од Полициско одделение Матејче, презеле мерки за пронаоѓање на Ф.Ќ. во неговиот дом во селото Ваксинце бидејќи имало...