Ознака: куќа

Почина скопјанец кој паднал од покривот на својата куќа

Во попладневните часови на 9 јуни во Полициското одделение Сарај била пријавена смрт на 64-годишник од ова скопско село. Според пријавата, додека работел на покривот...

Куќа на вода во Палм Бич – идеално засолниште

Луксузната вила наречена „Лилипад Палм Бич“ е куќа на вода на соларен погон и се наоѓа во Палм Бич, во Нов Јужен Велс, Австралија....

Скопјани изградиле куќа во заштитена зона во Националниот парк „Галичица“

Двајца скопјани изградиле куќа на државно земјиште во Трпејца во зоната на строга заштита што е дел од Националниот парк „Галичица“ СВР Охрид поднесе кривична...

Скопјанец чувал марихуана во куќата на неговиот дедо

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против жител на Скопје за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Осомничениот 25-годишник...

Изгоре куќа во Струшко, загина 73-годишен маж

Еден човек загина, а тројца се тешко повредени во пожар во куќа во струшкото село Калишта. Според пријавата во полицијата во Струга, 73-годишниот Р.Е....

Дрога и муниција пронајдени во куќа во Ѓорче Петров

Полицијата уапси двајца скопјани на возраст од 25 и 32 години при извршен претрес во дом во населбата Ѓорче Петров. Како што информираат од МВР,...

Во пожар изгореа куќа и електрични столбови кај село Бенче, одбранета...

Пожарот кој пред два дена избувна во близина на село Бенче им создаде многу грижи и штети на жителите од ова село. Од огнената...

Пожар во куќа кај Дом на градежници

Во куќа во близина на Домот на градежници во Скопје утрово избувна пожар. На терен се испратени противпожарни возила кои го гаснат огнот. Засега не се...

Битолчанец пронајден починат во куќа

Во куќа на улицата Стрчин во Битола вчера бил пронајден починат 49-годишниот битолчанец Т.В. Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола. По наредба...

Пожар зафати куќа во центарот на Кавадарци, избегнати поголеми штети

Пожар зафати куќа во строгиот центар на Кавадарци, рано изутрина во 03.30 часот, избегнати се поголеми штети, како и зафаќање на соседните објекти. -Благодарение на...