5.1 C
Skopje
11.12.2019 - 13:25

Ознака: куче

Правилната активност на кучињата во ловот

Ниедно подобрување на активноста на ловџиското куче во ловот не се остварило прекуноќ. Ловџијата мора да биде стрплив и упорен во работата и во...

Куче спасено од фабрика за преработка на отпадни води

Двегодишен англиски мастиф е спасен во САД, откако беше пронајден заглавен во отпадот бво фабриката за преработка на отпадни води. Работникот на таа фабрика во...

Кралицата Елизабета остана без нејзиното последно корги, сега чува „дорги“

Угина последниот преостанат пес од расата корги на британската кралица Елизабета Втора, со што таа првпат не поседува куче од овој вид, уште од...

Германците го спасуваат животот на песот што ги уби сопствениците

Песот што ги уби сопствениците можеби ќе биде поштеден, откако германските власти признаа дека згрешиле при постапувањето во случајот што се најде во центарот...

Мајка и син искасани до смрт од куче во Германија

Жена и нејзиниот возрасен син биле убиени од страна на нивното куче во германскиот град Хановер, соопшти полицијата. Според истиот извор, пожарникари морале да интервенираат...