1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 19:16

Ознака: куфер

Италијанец затекнат на скопскиот аеродром со куфер полн со дрога

Обвинителството спроведе истрага против италијански државјанин за откриена дрога во неговиот багаж на скопскиот аеродром. Станува збор за 38-годишик кој се товари за неовластено производство...

Тајната на двата куфера го заплеткува случајот на убиството на руската...

Русија е потресена од случајот со познатата 24-годишната руска блогерка Екатерина Карагланова, која беше пронајдена мртва во изнајмениот стан каде што живеела во градското...

Како правилно да се спакувате за да не може ништо да...

Моментот на пакување пред да отидете на одмор или какво било патување најчесто може да биде хаотичен и да резултира со нервоза, бидејќи не...