36.8 C
Skopje
5.8.2021 - 17:43

Ознака: кутии

Иран не ги дава црните кутии од урнатиот украински авион

Информациите од црните кутии треба да им помогнат на истражните екипи да откријат поради што неодамна се урна украинскиот патнички авион во Иран, при...

ДИК прва ги тестира гласачките кутии

Денеска се одржува референдумското гласање на едно избирачко место во Државната изборна комисија (ДИК), за 104 членa и заменик-членови на избирачки одбори, кои по...