17.5 C
Skopje
21.4.2019 - 14:41

Ознака: Куршум

Застрелан маж од тетовското село Сараќино

Ќ.Е. (56) од тетовското село Сараќино бил погоден со куршум во десната натколеница откако вчера кон него со пиштол пукал неговиот соселанец П.П.(33), информираше...

Пчелар погоден од заталкан куршум во струшкото село Бороец

Триесет и осумгодишен маж вчера бил погоден од заталкан куршум во левото рамо додека го надгледувал пчеларникот во струшкото село Бороец. Како што...

Заталкан куршум паднал во касарната „Илинден“

Во касарната „Илинден“, во еден од хангарите заталкан куршум непознат калибар испукан од непознато оружје, паднал на прозорското стакло од куќарката пред хангарот и...

Куршум врз новинарството

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко со помош на украинските разузнавачки служби успеа на холивудски начин да го лажира своето убиство и да го измами светот....