Ознака: куршуми

Стрелиште во Гази Баба нелегално продавало муниција

Секторот за оружје при МВР извршил контрола во цивилно стрелиште во Гази Баба, за кое е утврдено дека вршело неовластена продажба на муниција. Контролата уследила...

Во училиште во Карпош пронајдени куршуми и бомби

Директорка на училиште во Карпош пријавила во полиција дека додека расчистувале просторија во училиштето пронашле куршуми, рачни бомби и алатки за активирање на мини....

Испукани куршуми кон возилото на поранешниот претседател на Киргистан

Претседателот на Киргистан, Соронбај Женбеков, денеска прогласи вонредна состојба во главниот град Бишкек и нареди распоредување на армијата. Во наредбата не е прецизирано колку војници...

Заскитани куршуми повредиле тројца, а завршиле и во објекти

Според податоците од МВР, во првите осум месеци од 2019 година имало вкупно 26 случаи на заскитани куршуми, сите на подрачјето на Скопје, а...

Уапсен тетовец кај кого биле најдени оружје и куршуми

Кај тетовец вчера полицијата пронашла оружје за кое не поседувал соодветна документација. -Вчера во периодот од 13.30 до 15.30 часот, врз основа на судска наредба,...