Ознака: Куп

Стојанов: Ќе биде тешко во реваншот, би бил задоволен со позитивен...

Во првиот меч од второто квалификациско коло за купот Челенџ, во Карлови Вари, одбојкарите на Вардар загубија со 0-3 Одбојкарите на Вардар загубија од Чез...

Кастратовиќ: Металург има реални шанси за пласман во групната фаза

Во 3-то коло Металург во ноември прво гостува, а потоа во реваншот игра во Скопје, во дуелите со стариот познаник од Лигата на шампионите,...

Тотенхем ја брани титулата на Интернационалниот куп на шампионите

Во седмото издание до 10 август, 12 тима треба да одиграат по три меча во САД, Кина, Англија, Шведска, Сингапур и во Велс Со синоќешниот меч...

Металург носител во колото пред групната фаза за Купот на ЕХФ

За ждрепката за второто коло носители ќе бидат и Бутел и Пелистер, а за третото Металург, кој нема да може да игра со, на...

Македонија остана седма клупска ракометна сила

Во сезоната 2019/2020 македонскиот машки ракомет ќе има четири претставници во европските купови, односно еден во ЛШ и три во Купот на ЕХФ, а ќе...

Македонија ЃП по втор, Академија Пандев по прв куп-трофеј

Вечерашното 27. финале од Купот на Македонија во фудбал, ќе се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје (18.30 ч.) Македонија ЃП и Академија Пандев ќе...

Металург по шест години го врати купот во Автокоманда

Во финалето Металург беше подобар од бранителот на трофејот Вардар, победувајќи го на пенали со 33-32 (29-29, 12-16) Ракометарите на Металург забележаа сензационална победа во...

ЖРК Куманово е вториот финалист во Купот

Во вториот полуфинален натпревар од Купот што вечерва се одигра во спортската сала во Куманово, ракометарките на Куманово ја совладаа екипата на ЖРК Металург...

Куманово подготвено за завршницата од Купот

Градот Куманово како организатор и домаќин на завршницата од ракометниот Куп во машка и женска конкуренција ќе биде спремен за натпреварите кои во наредните четири...

Бутел ќе дебитира во полуфиналето на Купот на Македонија

Меѓу четирите најдобри се и Металург и Еурофарм Работник, а синоќа во финалниот меч од четвртфиналната група 4 играа Струга и Вардар Ракометарите на Металург,...