Ознака: куп на македонија

Куманово ја одбрани титулата, Вардар стигна до 14-от трофеј

МВП и најдобар стрелец кај девојките беше Ангела Јанкуловска од Куманово, а кај мажите признанието за најкорисен играч му припадна на Иван Чупиќ од...

Вардар и Еурофарм Пелистер во меч за трофејот

Во денешното финале, вардарци ќе играат за 14-та, додека, пак, битолчани за шестата куп-титула РАКОМЕТ - КУП НА МАКЕДОНИЈА Ракометарите на Вардар и на Еурофарм Пелистер,...

Металург, Вардар, Еурофарм Пелистер и Бутел ќе играат за трофејот

Турнирот треба да се игра од 14 до 16 мај, а местото на одигрување на натпреварите и полуфиналните двојки ќе бидат одредени дополнително РАКОМЕТ -...

Прекинато македонското првенство

ФУДБАЛ Управниот одбор (УО) на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) по предлог од Комисијата за натпреварување прогласи прекин на натпреварувачката сезона 2019/2020 во Првата лига...

Металург го заокружува составот за новата сезона

Грузискиот централен бек Кбилашвили е шестото засилување за победникот на Купот на Македонија, по пикерот Вујовиќ, левото крило Поповиќ, десното крило Чантурија, левиот бек Мариќ...

Металург ангажира четири засилувања

Победникот на Купот на Македонија досега ги ангажира пикерот Вујовиќ, левото крило Поповиќ, десното крило Чантурија и левиот бек Мариќ, а се очекуваат уште три...

Академија Пандев го освои Купот на Македонија

  Академија Пандев е победник на 27 финале во Купот на Македонија и за првпат по клупската историја го освои трофејот во најмасовното фудбалско натпреварување. Дури...

РК Металург е победникот во купот на Македонија

  Ракометарите на Металург вечерва во спортската сала во Куманово во финалето од купот ја совладаа екипата на Вардар дури по изведувањето на ударите од...

ЖРК Куманово е победник во купот на Македонија

Ракометарките на Куманово денеска во спортската сала во Куманово во финалето од купот ја совладаа екипата на ЖРК Вардар од Скопје со 24:22 (11:9)...

Вардар е вториот финалист во Купот на Македонија

Во второто полуфинале од ракометниот Куп на Македонија, актуелниот шапмион во натпреварувањето Вардар беше подобар од Еурофарм Работник од Битола со резултат 35-30. По изедначениот...