32.8 C
Skopje
2.8.2021 - 20:50

Ознака: купување

Сѐ повеќе изнајмување, сѐ помалку купување недвижности

Пандемијата создаде страв од банкрот, па за многумина купувањето стан е ризично Од агенциите за недвижности потврдуваат дека е тренд младите луѓе да живеат под кирија...

Во Париз повторно се празнеа полици пред новото затворање

Десетици илјади парижани синоќа предизвикаа масовен сообраќаен метеж во обид да ја напуштат француската престолнина пред почетокот на новото затворање на национално ниво, најавено...

Голем интерес на битолчани за субвенции за купување велосипед

Во Битола над 300 битолчани аплицирале на јавниот повик за добивање субвенции за купување велосипед. - Иако ние знаевме дека битолчани во последно време се...

„Мајкрософт“ сака да го купи „ТикТок“, Трамп се противи

Американската технолошка компанија „Мајкрософт“ вчера потврди дека води разговори со кинеската компанија „БајтДенс“ за купување на популарната социјална апликација „ТикТок“. „Мајкрософт“ соопшти дека ја продолжува...

Јапонски градоначалник ги разгневи жените за време на пандемија: „Бавно купуваат,...

Градоначалникот на jапонскиот град Осака, Ичиро Мацуи, привлече многу критики на социјалните мрежи, откако изјави дека на жените им треба повеќе време за да...

Мобилен тим купува храна и лекови за стари и изнемоштени лица...

Поради новонастаната ситуација, а со цел да не остваруваат непосреден контакт со останати лица и да се изложуваат на дополнителна опасност, сите возрасни лица...

Претераното купување преку интернет е ментално нарушување

Иако зависноста од купување е одамна призната, таа денес има прилично поинакво значење и обем. Сега, ваквата зависност погодува едно од дваесет лица, пишува „Дејли...

Турција ќе продолжи со купување иранска нафта и покрај санкциите на...

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, изјави дека Турција нема да престане да купува нафта и природен гас од Иран, и покрај заканата од американски...

Што се крие зад американската понуда за купување на Гренланд?

Планот на Доналд Трамп за купување на данската територија не е никаков испад или аномалија на американската политика, туку е целосно во согласност со...

Апсурдната идеја на Трамп за Гренланд не е приоритет

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно ја коментираше идејата за купување на Гренланд од Данска, наведувајќи дека тое не е приоритет, но дека е стратешки...