10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:06

Ознака: купи

Амстердамски музеј купи две ретки таписерии од Вилм ван де Велде...

Националниот марински музеј во Амстердам купи две ретки таписерии дизајнирани од Вилм ван де Велде Постариот (1611-1693) во Англија. Тоа е најголемата придобивка во...

Зошто сака Трамп да го купи Гренланд?

Покрај стратегиската и геополитичката важност што ја има овој северноатлантски остров, тој поседува и големи природни богатства, вклучувајќи и нафта и природен гас. Американската...

Вимблдон ќе се шири, го купи соседниот голф-клуб

Реализацијата на најголемото проширување во историјата на Вимблдон, тројно повеќе од сегашната површина, сигурно ќе има големи импликации врз тенискиот турнир во целина, пред...