11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 23:19

Ознака: кумановско

Неексплодирана граната пронајдена во двор од куќа во Кумановско

Жител на село Романовце, Кумановско, пријавил во полиција дека во својот двор пронашол стара неексплодирана направа. Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово и...

Излевање на реки во Кумановско по врнежите на дожд

Крива Река и Пчиња се излеаја во неколку села поради зголемените врнежи од дожд,  информираа денеска надлежните од РЦУК Куманово и од Водостопанство „Кумановско-липковско...

Бомби-кашикари пронајдени во кумановско

На стариот пат кон с.Лопате, кумановско, вчера попладне биле пронајдени пет бомби-кашикари како и две рамки за автоматска пушка(завиткани во најлонска кеса), кои најверојатно...

Ракетен фрлач e пронајден во Кумановско

Ракетен фрлач кој најверојатно потекнува од конфликтот во 2001 година бил пронајден во викендица во Кумановско. Според информациите на МВР, вчера А.Е. од Куманово пријавил...

Трагедија во кумановско Романовце

Три деца загинаа, а седум лица добиле изгореници при експлозија на плинска боца Три деца на возраст од осум, девет и десет години настрадаа во...

Мистериозно убиство близу Слупчане

Кој ги уби таткото и синот близу кумановско Слупчане, откако во нив било пукано додека биле во возило „опел астра“, е мистерија што полицијата...

Гори нискостеблеста шума во липковско и кумановско

Екипите на кумановската подружница на „Македонски Шуми“, утрово со две екипи на вработени се обидуваат да го локализираат пожарот што избувна вчера попладне во...

Повреден тракторист во Кумановско

На местото викано „Долно маало“ во близина на село Тромеѓа, кумановско, на земјен пат вчера се превртел трактор, при што со тешки телесни повреди...

За 19 дена 85 пожари во кумановско

Од 1 октомври до денеска, кумановската противпожарна единица интервенирала дури 85 пати на пожари, информираа денеска од Територијалната противпожарна единица Куманово. Командирот на противпожарната...