13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:10

Ознака: Куманово

Монтажната катна гаража во центарот на Куманово ќе биде поставена до...

Поставувањето монтажна катна гаража кај кумановскиот Центар за култура ќе заврши до март, информира денеска градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски. Тој рече дека монтажата...

Реконструиран Домот за стари лица во Куманово

Заврши реконструкцијата на покривот на Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово. Набавени се нови машини за перење и сушење, а реконструирани се...

Куманово на домашен терен загуби од екипата на КК Фени

Во 9-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига денеска кошаркарите на Куманово на домашен терен загубија од екипата на КК Фени со...

Советувалиште и предавања за ХИВ за средношколците во Куманово

Центарот за јавно здравје Куманово, преку советувалиштето за доверливо, анонимно советување и ХИВ тестирање во текот на овој месец ќе организира предавања за средношколците...

Девојче уценувано од соученик

Соученик барајќи пари уценувал 15 годишно девојче во Куманово дека ќе каже компромитирачка информација за нејзините родители, информираше денеска СВР Куманово. Случајот во полицијата,...

Четврта првенствена победа на Куманово

Во рамките на 6-то коло од домашното кошаркарско првенство кошаркарите на Куманово на гостувањето во Битола ја совладаа домашната екипа на Пелистер со 67:87...

Евроамбасадорот Жбогар ќе стане почесен граѓанин на Куманово

Евроамбасадорот во Македонија, Самуел Жбогар ќе стане почесен граѓанин на општина Куманово, одлучија денеска советниците на 17-тата седница на советот. Иницијативата за овој предлог што...

Притвор за двајца учесници во вооружената престрелка во Куманово

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица од деветмината кои се гонат за вооружената...

Почина повредениот во престрелката во Куманово

Повредениот од огнено оружје во престрелката во Куманово им подлегна на повредите, потврдија од Ургентниот центар во Скопје. Лицето беше повредено синоќа околу 18:30 часот...

Едно лице е повредено од огнено оружје во Куманово

Едно лице е повредено од огнено оружје во инцидент што се случи вечерва околу 18.30 часот на улицата „Тоде Мендол“ во Куманово. Според првичните информации,...