31.5 C
Skopje
21.7.2019 - 15:43

Ознака: Куманово

Кумановка измамена од братучед

Кумановка пријавила во полиција дека била измамена од братучед кој ѝ ветувал вработување во државна институција, соопшти денеска СВР Куманово. Четириесет и тригодишната У.С. вчера пријавила...

Приведен скопјанец се повредил со стаклен предмет, повреден и полициски службеник

Приведено лице од Скопје вчера се повредило со стаклен предмет во просториите на СВР Куманово додека со него разговарале полициски службеници, соопшти кумановската полиција.   -Настанот...

Дванаесетта првенствена победа на ЖРК Куманово

Во 15-то коло од женската ракометна супер-лига ракометарките на Куманово денеска (13.00 ч.) на домашен терен ја совладаа екипата на ЖРК Стружанка со 32:22 (14:11) со...

Куманово на домашен терен загуби од екипата на Кожув

Во рамките на 16-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига вечерва на домашен терен кошаркарите на Куманово во дербито на колото загубија...

Полицијата демантира дека имало обид за киднапирање дете во Куманово

Кумановската полиција ги демантира информациите за грабнување на дете во централното градско подрачје во Куманово, кои се шират по социјалните мрежи и апелираше до...

Досега Металург и Куманово обезбедија играње во плејофот

Викендов продолжуваат натпреварите и во женската ракометна Суперлига, со 15-то коло. По одигрувањето на 18 кола и ракометарките ќе разигруваат во плејоф и во...

Малолетничка од Куманово испила 20 таблети

Надлежните од одделението за педијатрија од кумановската болница пријавиле во полиција дека вчера кај нив родители донеле 14 годишно девојче од Куманово, кое испило...

Во Куманово отворена изложбата на дела од колонијата „Ѓуриште 2018“

Кумановци вчера имаа можност да ја разгледаат изложбата на дела од ликовната колонија „Ѓуриште 2018“ која беше отворена во изложбениот салон на Центарот за...

ЦК „Трајко Прокопиев“ ја промовира културата во Куманово

Со доаѓањето на чело на новото раководство на центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, работите во оваа институција тргнаа по нагорна линија. Кумановци...

Кумановски графичари изложуваат во Неготино

Во Музејот на градот Неготино е отворена изложба на графики на која се поставени 13 дела од кумановските графичари: Зоран Јакимовски, Мирослава Цветковиќ, Стефан...