-4 C
Skopje
18.2.2019 - 7:46

Ознака: Куманово

Евроамбасадорот Жбогар ќе стане почесен граѓанин на Куманово

Евроамбасадорот во Македонија, Самуел Жбогар ќе стане почесен граѓанин на општина Куманово, одлучија денеска советниците на 17-тата седница на советот. Иницијативата за овој предлог што...

Притвор за двајца учесници во вооружената престрелка во Куманово

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица од деветмината кои се гонат за вооружената...

Почина повредениот во престрелката во Куманово

Повредениот од огнено оружје во престрелката во Куманово им подлегна на повредите, потврдија од Ургентниот центар во Скопје. Лицето беше повредено синоќа околу 18:30 часот...

Едно лице е повредено од огнено оружје во Куманово

Едно лице е повредено од огнено оружје во инцидент што се случи вечерва околу 18.30 часот на улицата „Тоде Мендол“ во Куманово. Според првичните информации,...

Наградата – најдобар јуниор во земјава, поттик за нови успеси

Таленти: Марко Стоилковски (13) - тенисер од Куманово Тринаесетгодишниот кумановец Марко Стоилковски веќе почна да ги чувствува добрите страни на макотрпното, повеќегодишно занимавање со тенис....

Во Куманово се одбележаа 77 години од востанието на македонскиот народ...

Денеска на Спомен-Костурницата на паднатите борци од НОБ во Куманово со положување на свежо цвеќе беа одбележани 77 години од востанието на македонскиот народ Во...

Во Куманово се одржа велосипедска трка “Трофеј 11 Октомври”

Денеска во Куманово во организација на велосипедската федерација на Македонија и ВК Вело-М - Термалифт од Куманово а во чест на празникот 11-ти...

Во Куманово се одржа отвореното тениско првенство на Македонија за јуниори

Во изминатите три дена на тенискиот комплекс „23 Октомври“ кај спортската сала во Куманово во организација на македонската тениска федерација и ТК Тумба од...

Камион при движење наназад усмрти едно лице во Куманово

Едно лице загина денеска во Куманово, соопшти СВР Куманово. Според полицијата, денеска околу 14 часот на крак од улицата „Бајрам Шабани“ товарно моторно возило движејќи...

Кумановка пријавила обид за силување во полиција

Непознат маж ноќеска се обидел да силува 35-годишна жена во Куманово, соопштија денеска од СВР Куманово. Инцидентот се случил во 03:50 часот на улицата „11...