24.3 C
Skopje
14.10.2019 - 18:16

Ознака: Куманово

Во Куманово се одбележаа 78 години од Денот на народното востание

Денеска на Спомен костурницата во Куманово со изведба на државната химна, положување на свежо цвеќе и пригодна програма беже одбележан 11 Октомври - Денот...

Момче од Куманово пазарело со фалсификувани пари

Деветнаесетгодишно момче од Куманово купувало во продавници и плаќало во ресторани со фалсификувани пари. Според информациите на МВР, М.И. (19) на 3 октомври платил на...

„Одам на лов“ во Куманово и во Крива Паланка

Со најновата хит-комедија „Одам на лов“ од францускиот автор Жорж Фејдо, во режија на Деан Дамјановски, театарот „Јордан Х.К.-Џинот“, Велес ќе настапи на фестивалите...

Двајца повредени во сообраќајка во Куманово

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа во Куманово. Како што информира МВР, вчера околу 21:20 часот на крстосница од улиците Иво Лола Рибар...

Претставата „Мој термин“ гостува на „Денови на комедијата“ во Куманово

Претставата „Мој термин“, по мотивите на Лорен Бафи и Висенте Виљануева, во режија на Синиша Евтимов, а во продукција на Македонскиот народен театар, ќе...

Во комбе кај Куманово пронајдени 17 мигранти од Бангладеш, од кои...

На автопатот за Куманово кон селото Табановце, во комбе „фиат дукато“, со велешка регистрација, полицијата пронашла 17 мигранти од Бангладеш. Како што информираат од МВР,...

Со лажна диплома работел како професор по математика во Куманово

Педесет и едногодишен маж со фалсификувана диплома од универзитет во Приштина, Косово, се вработил како професор по математика во основно училиште во Куманово. Според информациите...

ЖРК Куманово го заврши учеството во ЕХФ Купот

Синоќа во спортската сала во Куманово ракометарките на Куманово во реванш-натпреварот од првото коло од европскиот ЕХФ Куп, натпревар што истотака го одиграа на...

Успешен старт на ЖРК Куманово во ЕХФ Купот

Синоќа во спортската сала во Куманово ракометарките на Куманово во рамките на првиот натпревар од елиминационите натпревари од европскиот ЕХФ Куп ја совладаа екипата...

Мотоциклист повреден во сообраќајка кај Куманово

Еден човек е тешко повреден во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Куманово-с.Липково, кај с.Лопате. Сообраќајката се случила вчера попладне, помеѓу автомобил „пежо 206“ управувано...