13.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:52

Ознака: Културно-информативен центар

Заев: Културно-информативниот центар ќе придонесе за презентирање на традицијата на нашата...

Премиерот Зоран Заев денеска по работниот ручек на лидерите на Западен Балкан со германската канцеларка Ангела Меркел го посети новоотворениот македонски Културно-информативен центар во...

Фотоизложба „Животот на другите“ на Божидар Барлакоски

Во Културно-информативниот центар на Република Македонија во Софија, денеска во 18.30 часот, ќе биде отворена фотоизложбата „Животот на другите“ на Божидар Барлакоски. На неговата...