5.6 C
Skopje
19.10.2021 - 8:06

Ознака: кула

Во Берлин ќе се гради највисоката дрвена кула во Европа

Изградбата на највисокиот дрвен облакодер во Европа е планирана во Берлин и тој веќе беше наречен кула „ВоХо“. Оваа зграда од 29 ката ќе...

Кула што го апсорбира смогот од воздухот

Холандската компанија „Студио Рузгард“, предводена од нејзиниот основач Даан Рузгард, почна низа урбани иновации што ги спојуваат уметноста и модерната технологија за создавање урбано...

Три лица загинаа при пад на дел од кула во Германија

Три лица загинаа кога дел од телевизиската кула во северен Хесен паднала врз нив, соопшти полицијата. Платформата од контролната кула висока околу 50 метри паднала...

Изгаснат пожарот во кулата на Трамп во Баку, едно лице хоспитализирано

Пожарот што ја зафати кулата на Трамп во Баку, главниот град на Азербејџан, е изгаснат, пренесуваат руските медиуми. Едно лице во тешка состојба е хоспитализирано поради...

Пожар во кулата на Трамп во Баку

Во главниот град на Азербејџан избувна пожар во кулата на Трамп, а сите улици кои водат до зградата се блокирани, пренесуваат руските медиуми. Зградата, која...