14 C
Skopje
17.11.2019 - 17:22

Ознака: куглари

Кугларите со една победа и три порази си заминаа од СП

Македонската машка кугларска репрезентација, со три порази и една победа, се враќа од Светското екипно првенство (СП) во чешкиот град Рокичани. Избраниците на селекторот...

Кугларите без четврт-финале на СП

Македонија во 3-то коло го доживеа и вториот пораз, овој пат од домаќинот со 3-5, а до крајот во својата група Б треба да...

Кугларите ja збришаа Естонија

Македонската машка кугларска репрезентација по поразот од Полска во 1-то коло на Светското екипно првенство (СП) во чешкиот град Рокичани, во 2-то коло ја...

Кугларите стартуваа со пораз од Полска на СП

Македонската машка кугларска репрезентација стартува со пораз на Светското екипно првенство во чешкиот град Рокичани, откако во 1-то коло вчера загуби од соодветната селекција...

Кугларите по шест години повторно на СП

Репрезентацијата на Македонија е сместена во групата Б, заедно со селекциите на Полска, Естонија, Чешка и Србија, а двете првопласирани одат во четврт-финалето Македонската машка...

Запрешиќ стана европски првак и со македонски куглари

Во својата кугларница, Запрешиќ, за кој играат Манев, Влакевски и Стоклас, на фајналфор-турнирот прво го совлада германски Рот Зербст со 7-1, а во финалето...