Ознака: круна

„Ласт експедишн“ – круна на годинашниот „Земјотрес“

Младинскиот културен центар во Скопје вечерва ќе го затресе осмото издание на фестивалот „Земјотрес“. Меѓу учесниците се групите: „Барум барум“, „Коспиранси“, „Калчр дивелопмент“, „Дактили“,...

Цветни круни за величествен изглед на најдобрите човекови пријатели

Првата круна од цветови што Џарели Алехандре ја изработила за своето куче Фреја била само интересен проект наменет за фотографии кои ќе бидат објавени...

Карлсен тактички ја одбрани светската круна

Во т.н. тајбрејк, со мечеви со забрзано темпо на размислување, актуелниот првак Карлсен го победи претендентот Каруана со 3-0 и третпат ја одбрани светската...

За круната ќе игра исцрпувачкиот дух против универзалниот борец

Мечот за светски првак, од петок, во Лондон, со првата партија (од предвидените 12), помеѓу моментно најсилните шахисти во светот, шампионот Магнус Карлсен и...

Не се знае дали Меган Маркл ќе носи круна

Меган Маркл сѐ уште нема одлучено дали ќе носи круна на венчавката со принцот Хари, а доколку се одлучи да носи, ќе може да...