32.4 C
Skopje
19.8.2019 - 18:35

Ознака: Кружје

Се запали автомобил кај селото Кружје

Патничко моторно возило марка „пежо“ со струшки регистарски таблици се запалило денеска на патот Охрид – Ресен, кај се селото Кружје. Ресенската противпожарна единица за МИА...