Ознака: крстарење

Со недели пловеле по морето, не знаеле за коронавирусот

Брачната двојка Елена Манињети и Рајан Озборн од Манчестер, тргнале на пат преку Атлантикот, од Канарските Острови до Карибите. По 25 дена на море и...

Трамп им забрани на Американците да крстарат на Куба

Администрацијата на Трамп денеска воведе нови строги ограничувања за патувањата на американските државјани на Куба, вклучувајќи ги и крузерите, со цел да ја присили...