Ознака: критики

Наташа Петровска: Време е да се преиспитаме кој како се однесува

Откако и Битола стана еден од градовите во које има заболен од коронавирус, и осоебно по сместувањето на 45 повратници од Малта во хотелот...

Помпео: Кина сѐ уште крие информации за коронавирусот

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија сè...

Само 10 проценти од административците знаат да работат

ЕУ со разочарувачки оцени за работните потенцијали во македонските институции Во Македонија доминира ставот „ако шефот не ми рече, јас не можам ништо, да не...

И пофалби и критики за субвенциите за пензиско и здравствено

Според најавите на премиерот Заев, ќе се земе просек од три месечни плати и во тој период платата на работникот не треба да му...

Заев сака нови министри, опозицијата оставки

Нина Ангеловска и Хисен Џамаили како идни министри ќе бидат сериозно засилување на владиниот капацитет, особено во овој период, во кој се очекува интегрирање...

Кина ја вежба Твитер-дипломатијата на Трамп

Кинеските дипломати започнаа да експериментираат со нов тип на дипломатија, сличен со оној на американскиот претседател Доналд Трамп. Амбасадорите и официјалните лица од Кина,...

Салвини цитираше контроверзен профашистички поет

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини повторно е на удар на критиките бидејќи денеска го цитираше контроверзниот американски поет, симпатизер на фашистите Езра...

Ликовната 2019-та навестува поразителна слика во музеите

Вака како што е конципирана ликовната дејност во Годишната програма за култура навестува поразителна слика - на изложба ќе се оди само на отворање...

Мурињо: И јас сум човек, критиките ми влијаат

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо призна дека неговата самодоверба е на ниско ниво поради безбројните критики кон неговата работа и постојаните шпекулации кога...

Критики на Мекејн и Кларк: Трамп ја доведува во прашање помошта...

Републиканскиот сенатор Џон Мекејн и пензионираниот американски генерал Весли Кларк го критикуваа денеска претседателот на САД Доналд Трамп што на крајот на голема меѓународна...