Ознака: крис танев

Брендон славеше против Крис Танев во македонското братско дерби во НХЛ-лигата

Брендон Танев (27) славеше против Крис Танев (29) во дуелот помеѓу македонските браќа во хокеарската НХЛ-лига, кој Питсбург пингвинс го добија со импресивен пресврт...