9 C
Skopje
16.2.2019 - 19:36

Ознака: кристијано роналдо

Албиол: На Роналдо ќе му биде тешко да постигне 40 гола...

Фудбалерот на Наполи, Раул Албиол смета дека на Кристијано Роналдо ќе му биде многу потешко да постигнува голови во Серија А за разлика од...

Реал Мадрид е шампион и на социјалните мрежи

Актуелниот европски првак и најтрофеен, со 13 титули, Реал има 201,9 милиони следбеници на Фејсбук, на Инстаграм и на Твитер, иако летово остана без...

Роналдо: Во Јувентус владее вистинска семејна атмосфера

Најголемото засилување на Јувентус во летниот преоден рок, португалскиот фудбалски репрезентативец Кристијано Роналдо е импресиониран од атмосферата која владее во клубот. - Овде постои една...

Коста: Невозможно е да се следи Роналдо на тренинзите

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста призна дека е невозможно да се следи Кристијано Роналдо на тренинзите. Коста и Роналдо од неодамна се соиграчи во Јувентус, а...

Роналдо ќе плати 19 милиони евра казна за неплатен данок

Кристијано Роналдо, новиот фудбалер на Јувентус, ќе мора да плати голема парична казна за даночно затајување. Тој се договори со шпанските даночни власти и,...

Во почетокот играле за три, а сега и за 500.000 неделно

Во Англија, во 1961 година првпат еден фудбалер неделно заработувал 1.000 фунти, 40 години подоцна 100.000 фунти, а сега некои и над 400-500.000 евра...

Роналдо остави бакшиш од дваесет илјади евра во грчки хотел

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино, а при заминувањето остави великодушен бакшиш од 20.000 евра за...

К. Роналдо прв играч со над 30 години со трансфер од...

Неговиот трансфер од Реал Мадрид во Јувентус за 117 милиони евра (сума според трансфермаркт) е четвртиот најскап во историјата на фудбалот Португалецот Кристијано Роналдо и...

Даноците го водат Роналдо во Јувентус?

Кристијано Роналдо ќе може да има корист од многу позитивниот за него даночен закон во Италија, ако премине во Јувентус. Данокот може да биде причина...

Мбапе како Пеле, Меси и Роналдо се враќаат дома

Мбапе е првиот тинејџер по Пеле во 1958 што постигнува два гола на еден меч на СП, а Аргентина и Португалија се елиминирани од...