16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 13:14

Ознака: Кристин Манган

Џорџ Клуни снима психолошки трилер

Дејството на светскиот бестселер „Тангерка“, на писателката Кристин Манган, го инспирира Џорџ Клуни да го сними психолошкиот трилер што ќе се базира на оваа...