Ознака: Кристина Киршнер

Првиот процес за корупција против Кристина Киршнер ќе започне во февруари

Првиот процес во Аргентина под обвинение за корупција против поранешниот претседател Кристина Фернандес де Киршнер, ќе започне на 26 февруари, информираат извори од судската...