Ознака: криминални групи

Спасовски: 215 лажни пасоши завршиле кај членови на криминални групи

Девет лица се приведени под сомневање дека изработувале пасоши за криминалци што биле барани и со меѓународни потерници. Едното лице не е пронајдено во...

Вучиќ покажа фотографии од масакрирани тела од бандата на Беливук

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека најмалку две организирани криминални групи се разбиени во борбата против мафијата и дека се водат истраги за...

Во ЕУ дејствуваат 5.000 организирани криминални групи

ШОКАНТНИ СОЗНАНИЈА НА НОВИОТ ЕВРОКОМЕСАР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ Раководството во Брисел подготвува нови законски мерки и политики за многу посилен Европол, со што истовремено подобро...

Мигранти кои вршат криминал лажат за возраста со цел да ја...

Современиот закон за ропство на британската премиерка Тереза Меј се злоупотребува со дозволување на криминалните мигранти да тврдат дека се помлади од 18 години...

Голема акција на српската полиција, најмалку 40 уапсени

Најмалку 40 лица се уапсени во акција на српската полиција во реоните на градовите Крагуевац и Аранѓеловац, против, како што наведоа полициски извори, „организирани...