Ознака: криминалец

Приведен криминалец осуден на седум и пол години затвор

Приведен е криминалец кој бил осуден на седум и пол години затвор, информираа од министерството за внатрешни работи. Според информациите од таму, денеска околу 17...

Приведен криминалец баран со потерница

Полицијата приведе 49-годишен криминалец баран со потерница. - Денеска, (8.2.2021), во 14.30 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага, го...

Приведен криминалец баран со потерница

Триесет и тригодишен скопјанец баран со потерница е приведен заради издржување казна затвор. - Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи -Оддел за криминалистички работи...

Филмска адаптација на книгата за ирскиот криминалец Артемис Фел

Продукцијата „Дизни“ го објави првиот трејлер за авантуристичката акција „Артемис Фел“, во режија на познатиот британски режисер Кенет Брана. Овој филм претставува екранизација на...