Ознака: Кризен штаб

Десетта седница на Главниот штаб за управување со кризи

Центарот за управување со кризи, ЦУК, ја организираше и ја одржа десетата седница на Главниот штаб за управување со кризи (од прогласувањето кризна состојба)...

Разгледана потребата од учество на Армијата за обезбедување на болниците

На денешниот состанок на Кризниот штаб На денешниот состанок на Кризниот штаб била разгледана потребата од учество на Армијата во обезбедување на здравствените објекти, за...

Криењето на контактите сериозен проблем во битката со пандемијата

Во Битола, според зборовите на директорката на Центарот за јавно здрваје, Елизабета Крстевска, состојбата со инфицираните од ковид-19 не е алармантна, сепак фактот што...

Кризниот штаб Битола апелира да не се кријат контактите со заболените

На денешната седница на Кризниот штаб во Битола е заклучено да се почитиваат мерките за заштита од пандемијата и да не се кријат контактите....

Кризниот штаб во Битола продолжува со мерките за заштита

На денешниот состанок на Општинскиот кризен штаб во Битола е заклучено дека во справувањето со пандемијата е неопходно потребно континуираното превентивно делување, одговорно однесување...

Кризниот штаб на Битола препорачува да се продолжи со одговорното однесување

И покрај тоа што во Битола веќе 12 дена нема ниту еден заболен од ковид-19, на иницијатива на градоначалничката Наташа Петровска, денеска одржа состанок...

Куманово бара да се донесат мерки за заживување на рестораните и...

Владата во најитна постапка да донесе соодветни мерки, протоколи и препораки за брзо заживување на стопанските субјекти ( хотели, ресторани, кафеани, кафулиња, занаетчиски дуќани...

Османи: Кризниот штаб расправаше полицискиот час да трае од 19 до...

Централниот кризен штаб формиран за мерките против ковид-19 денеска дискутираше за измена на времетраењето на полицискиот час од 19 до 5 часот, објави на...

Димитриевски: Не очекував дека ќе има позитивни тестови на членови на...

Со оглед на тоа што првиот тест беше негативен пред две недели, а немавме никакви симптоми, најмалку очекував дека ќе има позитивни тестови од...

Филипче: Да знаевме дека чекаат резултати, ќе се организиравме поинаку

Министерот за здравство Венко Филипче, на вечерашната прес-конференција, која ја одржа од дома, со оглед на тоа што е во самоизолација, рече дека владините...