19.4 C
Skopje
14.5.2021 - 0:01

Ознака: кривични

Кривични пријави за две лица од Битола за говор на омраза...

Кривична пријава против битолчаните М.Д. (24) и Ѓ.Д. (19) за сторено кривично дело „Предизвикување омраза, раздор или нетрпеливост врз национална, расна, верска и друга...

Кривични за обвинетите поврзани со лабараторијата за амфетамин во Тетово

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 Скопје, поднесе обвинителен акт против двајца државјани на Република Србија...

Тринаесет лица обвинети за убиството во Мала Речица

Основното јавно обвинителство Тетово поднесе обвинение против 13 лица за учество во вооружениот инцидент во Мала Речица, што се случи на 5 април годинава,...

Кривични за Кирил Божиновски и Христијан Делев

Секторот за внатрешни работи Скопје, односно Единицата за економски и компјутерски криминал, до Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе...