Ознака: кривична

Кривична за Лидија Димова, се товари дека злоупотребила милиони од европски...

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против директорката на Националната агенција за европски...

Момче се заканувало дека ќе објави компромитирачки фотографии од малолетничка на...

Жител на село Морани се заканувал дека ќе објави компромитирачки фотографии што ги добил од малолетничка на Фејсбук. Според информациите на МВР, Одделението за внатрешни...

Кривични за двајца скопјани кои краделе од возила на институции и...

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе кривични пријави против 29-годишниот И.Џ. од селото Страхојадица, поради сомнение дека извршил кривично дело тешка...

Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тикток во неделата, по...

Кривична против дилер на кокаин од Неготино

Полицијата во Неготино поднесе кривична пријава против С.А, 30-годишник од овој град поради сомнение за сторено кривично дело – неовластено производство и пуштање во...

Кривична против битолчанка за малтретирање на сопствените малолетни деца

СВР Битола поднесе кривична пријава против А. Ш. (30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање дете....

Кривична пријава и суспензија за советникот на Чулев кој нападна началник

Советник на Кабинетот на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев е суспендиран, и против него е поднесена кривична пријава за насилство, поради нападот...

Кривични за управител и надзорник поради смрт на работник на каменолом...

Штипската полиција поднесе кривични пријави против 39-годишник од Штип и 37-годишник од Чешиново-Облешево и против правно лице од Штип поради сомнение за сторено кривично...

Кривични пријави против три лица од Кичево

ОВР-Кичево поднесе кривични пријави против З.К.(61) од Кичево, А.М.(30) и Ш.А.(51) двајцата од село Преглово, како и против правното лице „Фино Лес“ за сторено...

Кривична пријава за две лица од Грчец за поседување оружје

СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение...

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) (https://funimationfree.com/m/gpB9) Episode 13 at website https://funimationfree.com sword art online season 3 english dub funimation

Armor Shop for Ladies and Gentlemen II Episode 3 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll++ 2020