-0.4 C
Skopje
19.11.2018 - 19:11

Ознака: кривична

Притворен дилер од Прилеп

Кривична пријави заработи 44-годишен прилепчанец поради производство и продажба на наркотични дроги. -Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Г.С.(44) од Прилеп...

Кривична пријава за инспекторот од УЈП осомничен за примање поткуп

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје го предаде инспекторот на Управата...

Кривична пријава за лихвар од Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „лихварство“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, поднесе кривична пријава против Ј.П.(32) од Струга. СВР ОХрид...

Кривична за битолчанец, со пост загрозил сигурност на пратеници

Кривична пријава доби А.С. (30) од Битола поради споделена објава на социјалната мрежа Фејсбук со која предизвикал загрозување на сигурноста на пратеници во Собранието...

Скопјанец заработи кривична, навредувал на Фејсбук

Кривична пријава е поднесена против скопјанец кој злоупотребил лични податоци на друго лице на Фејсбук. Како што соопшти МВР, Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе...

Kривична за говор на омраза и закана кон пратеници

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Известување за откриени содржини во кои...

Скопјанец заработи кривична за разбојништво

Секторот за внатрешни работи Скопје до скопското Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.П.(32) од Скопје, кој е осомничен дека извршил разбојништво во аптека...

Кривична против поранешниот беровски градоначалник

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово, до Основното јавно обвинителство Берово, поднесе кривична пријава против Д.Н.(60, -поранешен градоначалник на општина Берово поради постоење основи...

Кривична за жена од Струшко за крадење пари и напуштање на...

Жителка на струшкото село Шум доби кривична пријава од надворешната канцеларија за криминалистички работи - Струга за „запуштање и малтретирање на дете“ и „кражба“. СВР...

Поднесена кривична за двајца дилери на дрога

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Б.Д.(26) и С.М.(31), двајцата од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...