8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 14:59

Ознака: кривична пријава

Поднесена кривична пријава против Стевчо Јакимовски за „бесправно градење“

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава за „бесправно градење“ против поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски. - Наместо да спречува дивоградби, градоначалникот...

Поднесена кривична пријава за петмина скопјани за грабнување

Полицијата поднесе кривична пријава против С.С.(39), Д.П.(40), А.Ј.(28), А.Н.(30) и Ж.М.(35), сите од Скопје за сторено кривично дело „грабнување‘‘. Како што информира денеска МВР, пријавените...

Кривична пријава против криумчар на мигранти

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против С.А.(22) од село Никуштак, поради основано сомнение дека сторил кривично дело „криумчарење мигранти“. - На 19...

Скопјанец заработи кривична пријава за три тешки кражби

Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против О.Р. (30) од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

Кривична против жител на Богданци за криумчарење мигранти

Кривична пријава е поднесена против жител на Богданци поради сомнение дека сторил кривично дело „криумчарење мигранти“. Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава...

ОЈО: Мерки за претпазливост за Јакимовски и неговите соработници од општина...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава поднесена од страна на Управата за...

Кривична пријава за Јакимовски и четворица негови соработници

Кривична пријава е покрената денеска против поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, поради злоупотреба на службената положба и овластувања. Финансиската полиција денеска излезе со соопштение...

Кичевка го оштетила ЈП „Македонски шуми“ за 233 илјади денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.П.(49) од Кичево поради „несовесно работење во службата“, со кое на ПСШ „Лопушник“ -...

Фатен жител на Прешево кој ограбил Јапонец во Охрид

Полицијата поднесе кривична пријава за жител на српскиот град Прешево, кој додека престојувал во хостел во Охрид ограбил јапонски државјанин. Секторот за внатрешни работи Охрид...

Кривична пријава за тетовец за полов напад на дете

Полицијата поднесе кривична пријава против М.Б.(33) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад на дете кое не наполнило...