Ознака: кривична пријава

Кривична пријава за несовесно работење против петмина полициски службеници од Велес

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди на МВР постапувајќи по примена анонимна претставка за настан којшто се случил на 9 декември...

Жител од Кичевско осомничен за убиство

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал, во координација со ОВР Кичево, поднесе кривична пријава проти Ш.Љ. (40) од село Жубрино,...

Кривична пријава за Владимир Талески за „Копанки“

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска денеска објави дека општина Битола поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески и други лица за...

Кривична за скопјанец што обил џип „бмв“

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како...

Петровска со кривични пријави против министерот Чулев

Kривични пријави против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ќе поднесе дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска. Таа најави дека кривичните пријави ќе...

Приведен 49-годишен скопјанец кој на Фејсбук му се заканувал на Заев

Секторот за компјутерски криминал ќе поднесе кривична пријава против 49-годишен скопјанец, поради објавени сериозни закани по животот на Фејсбук, насочени кон претседателот на владата,...

Градоначалникот на Нови Сад поднесе кривична пријава против претседателот Вучиќ

Градоначалникот на Нови Сад и потпретседател на владејачката Српска напредна партија, Милош Вучевиќ поднесе кривична пријава, со цел, како што се наведува, да се...

Кривична против шумар вработен во „Лопушник“ зошто дозволил нелегална сеча

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Љ.А.(46) од кичевското село Вранештица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Кривична за три лица од „Водостопанство“ поради злоупотреби со тендер

СВР Куманово поднесе кривична пријава против три лица за злоупотреба на службената положба и фалсификување на службена исправа, тројцата вработени во Водостопанството. - Ф.Ф., поранешен...

Кривична против ексдиректор на ЈП „Национални шуми“ од Демир Капија

Полициската станица Неготино поднесе кривична пријава против двајца вработени во Јавното претпријатие „Национални шуми“ Демир Капија поради постоење основи на сомнение за сторени кривични...