15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 21:21

Ознака: кривична пријава

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Крива Паланка, Арсенчо Алексовски и против двајца вработени во...

Во Битола докторка без лиценца извршила царски рез

Двајца доктори гинеколози во битолската болница пречекорувајќи ги своите посебни овластувања во вршење на должноста ѝ овозможиле на сопругата на едниот од нив, без...

Кривична пријава за прилепчанец што зел државен грант за фирма

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против извесен Д. С. (38), како и против фирма од Прилеп поради сомнение за сторени кривични дела – измама...

Во Охрид затворен угостителски објект, затекнати Русинки и Украинки кои работеле...

Сопственик на угостителски објект во Охрид заработи кривични пријави бидејќи синоќа работел по 18 часот и покрај тоа што претходно му била ставена пломба од...

Во ресторан во Гостиварско се одржала прослава со 80 гости, пријава...

Полицијата поднесе кривична пријава против сопственик на угостителски објект во село Здуње, Гостиварско, во кој се одржувала прослава на која имало 80 гости. Според информациите...

Спасовски: Казнети се сите до еден што седеа на таа маса

Кривична пријава за функционерите од ДУИ поради прославата за роденденот на Ахмети Министерството за внатрешни работи доставило до Јавното обвинителство кривична пријава за функционерите од...

Спасовски: Секој што ќе организира журка ќе добие кривична пријава

Министерот Оливер Спасовски најави засилени контроли по викендиците, становите и апартманите и рече дека никој нема да биде изземен од одговорност доколку организира журки...

Јовановски поднесе нови кривични пријави

Шест нови кривични пријави против повеќе лица до Обвинителството денеска поднел Бојан Јовановски познат како Боки 13.  - Не можам да кажам за кои лица...

Кривична пријава за тројца кичевци

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против лицата Б.Д., Д.С. и И.Н. сите од Кичево, како и против правно лице со седиште во овој град. При...

Кривична пријава на лице од Кичевско поради кршење на здраствените прописи

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против лицето М.Д .(45), жителка на село Бачишта, поради постоење на основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување...