11.8 C
Skopje
19.2.2020 - 16:05

Ознака: кривична пријава

Кривична за двајца вештаци од Министерството за правда за злоупотреба на...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ж.Л.(58) и Г.А.(39), двајцата од Скопје и против А.Ш.(58) од селото Горна Бањица, поради постоење основи на сомнение...

Тетовец објавувал компромитирачки слики од девојка му

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 23 годишен жител на тетовското село Шипковица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на...

Вработена во катастар ги земала за себе парите од имотните листови

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 57-годишна кумановка поради сомнение за сторено кривично дело „послужување во службата“. Како што информираат од МВР, во период од...

Скопјанец и неготинец краделе возила од дворови во Струга

Криминалистичката полиција од Струга поднесе кривична пријава против скопјанец на возраст од 52 години и 28-годишник од неготинското село Тремник под сомнение дека сториле...

Тројца битолчани заедно ограбувале во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.С.(27) од Битола поради постоење основи за сомнение за сторени две кривични дела „кражба“, три дела „тешка кражба“...

Кривична пријава против Јосифовски поради хакирање на Централниот регистар

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против поранешниот пратеник од Нова содицијалдемократска партија, Љубомир Јосифовски, поради хакирање на дистрибутивниот систем...

Кривична за браќата што претепаа доктор во Тетово

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе кривична пријава против А.Б.(43) од тетовска Голема Речица и неговиот брат Л.Б.(40 ) од Тетово, поради основи на...

Со фалсификувана диплома станал полицаец, се запишал на факултет и го...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ш. (38) од село Асамати, Ресенско, поради „фалсификување исправа“, казниво по член 378 став1 од Кривичниот законик. Според...

Кривична за извршителка од Штип што си префрлила 138.000 денари на...

Против 46-годишна штипјанка поднесена е кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување. Пријавената, во својство на поранешен извршител именуван за подрачјето на Основни...

Кривична пријава за вработена во Секторот за урбанизам во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.К. (67) од Охрид, за сторено кривично дело несовесно работење во службата. Како што соопшти МВР, во период од...