Ознака: кривична пријава

Белграѓанка одела на гости и крадела накит од куќи во Гостиварско

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против српска државјанка за која постои сомневање дека украла накит од три куќи во Гостиварско во кои била гостинка,...

Кривични за екс градоначалниците на Радовиш и Василево

Кривични пријави заработија поранешните граданочалници на Радовиш Сaшко Николов (39) и на Василево В.С. (51), пренесува МИА. Кривичната за радовишкиот градоначалник Николов е поради основано...

Кумановец со лажни дипломи станал универзитетски професор

Полицијата поднесе кривична пријава  против М.М.(47) од Куманово за сторено продолжено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, кој е осомничен дека противправно...

Кривична пријава за поранешниот директор на АВРМ

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против поранешниот директор на Агенцијата за вработување В.П. (39) од Скопје поради злоупотреба...

Кривична за разбојникот што ограби аптека во центарот на Скопје

Секторот за внатрешни работи до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето М.Ч (39) од Скопје, поради основано сомнение дека...

Расчистен случајот во Мала Речица, поднесени 12 кривични пријави

СВР Тетово во соработка со СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција при МВР, го документираше и расчисти случајот од 5 април во Мала...

Нова кривична пријава за Владимир Талески

Секторот за внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против В.Т (59) поранешен градоначалник на Општина Битола, С.Б (59) раководител...

Кривична за скопјанецот кој ја уби мајка си

Полицијата поднесе кривична пријава против скопјанецот М.Г.(50), осомичен за убиство на неговата мајка извршено на 19-ти овој месец. Тој вечерта околу 19 часот во семејниот...

Кривична за ексдиректорот на Управата за заштита на културното наследство

Против П.К., поранешен директор на Управата за заштита на културното наследство, Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава до ОЈО за гоненење организиран криминал...

Поранешниот градоначалник на Кривогаштани ја оштетил општината при набавка на гориво

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп при СВР Битола до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против Т. З. заради постоење на сомнение дека ја...