11.6 C
Skopje
6.4.2020 - 10:52

Ознака: кривична пријава

Пронајдена автоматска пушка кај жител на село Черкези

Автоматска пушка и рамка со куршуми се пронајдени во домот на Б.И., 38-годишен жител на село Черкези, Кумановско, по извршен претрес со судски налог...

Приведен дилер на кокаин

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал - Единица за недозволена трговија со дрога при Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје...

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Неготино

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Ванчо Апостолов, поранешен градоначалник на општина Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Кривична пријава за две вработени во ЈЗУ Општа болница Охрид

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба заработија финансиска директорка и шефица на отсек за јавни набавки во ЈЗО Општа болница-Охрид. Како што информираат од...

Левица поднесе кривична пријава против Заев за нарушување на уставниот поредок

Партијата „Левица“ поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, за нарушување на уставниот поредок на државата, денеска во Основното јавно обвинителство. Димитар Апасиев смета оти...

Кривична пријава против поранашен градоначалник на Демир Капија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против Т.Д. (60), поранешен градоначалник на Демир Капија, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Кривична за поранешниот директор на Здравствениот дом од Крива Паланка

Поранешен директор на ЈЗУ „Здравствен Дом“ Крива Паланка заработи кривична пријава за злоупотреба на службената должност. Како што соопшти МВР, кривична пријава е поднесена...

Кривични пријави за четири лица, меѓу кои и екс градоначалникот на...

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против четири лица за „злоупотреба на службена положба и овластување“, „несовесно работење во службата“, „соизвршителство“.  Кривични пријави...

Кривична за жител од село Пантелеј за сеча на 148 дабови...

Дваесетгодишен жител од кочанското  село Пантелеј заработи кривична пријава за бесправна сеча на 148 дабови стебла.  Како што информираат од МВР,  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани...

Кривична пријава против 22-годишен скопјанец поради производство и продажба на марихуана

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето И.Ј. (22) поради основи на сомнение дека...