31.8 C
Skopje
31.7.2021 - 23:29

Ознака: кривична пријава

Финансиска полиција поднесе кривична пријава против Цветковски и Мемети

Актуелниот директор на МРТВ, Марјан Цветковски, кој во текот на 2015 година ја злоупотребил службената должност и овластување, доби кривична пријава од Управата за...

Битолчани ограбиле седум продавници

Против седум млади лица од Битола, со иницијали Б.С.(29), П.И.(22), К.А.(23), А.Р.(29), П.Д.(26), Н.Г.(28) и А.Ј.(22), полицијата поднесе кривична пријава поради седум кривични дела...

Кривични за експретседателот на Регулаторна и тројца членови

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против лицата Д.П. (51), вработен како претседател и член на Регулаторна комисија за...

Четири лица незаконски исплаќале аванси во јавно претпријатие во Валандово

Полициската станица во Валандово поднесе кривична пријава против Д.Б.(30), В.П.(34), Е.О.(64) и С.О.Т.(32) од Валандово, поради „злоупотреба на службената положба и овластување“. -Во периодот од...

Кривична за кумановец кој ширел говор на омраза преку Фејсбук

Кумановец се соочува со кривична пријава поради ширење на говор на омраза на социјалните мрежи. -На 22.04.2018 СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Ј. (43)...

Кривична пријава за криумчари на недозволени стоки

СВР Куманово, до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Л.Х.(44) од Народна Република Кина, со живеалиште Кралство Шпанија, В.В.М.(54) од Република Бугарија, Ј.П.(38)...

Поранешниот секретар на општина Сопиште под кривичен прогон

Против Б.Д.(69) од Скопје, поранешен секретар на Општина Сопиште, поднесена е кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, поради постоење основи...

Домашен притвор за пироман од Битола

Судија на претходна постапка му одреди домашен притвор во траење од 30 дена на 19- годишен пироман од Битола, кој бил забележан како подметнува...

Кривична за две лица кои поседувале кокаин

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А. Ѓ. (34) од Струга и Д. Л. (17) од село Драслајца, струшко, поради постоење основи на сомнение...

Кривична за 20-годишно момче поради трговија со кокаин

Кривична пријава е поднесена против 20-годишно момче од Скопје поради недозволена трговија со кокаин, откако вчера полициски службеници по претресот во неговиот дом ја...