6 C
Skopje
22.11.2018 - 12:17

Ознака: кривична пријава

Кривична пријава за дојранец за „проневера во службата“

Полициската станица Гевгелија поднесе кривична пријава против Н.Л.(29) од Нов Дојран поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „проневера во службата“. Како...

Кривични за разбојниците што ограбија старица во Охрид

Охридската полиција поднесе кривични пријави против две лица од Скопје, кои минатиот месец ограбија старица во нејзиниот дом во Охрид каде привремено престојувале во...

Скопјанец заработи кривична пријава за четири тешки и една кражба во...

Против 21-годишен скопјанец е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека извршил четири „тешки кражби“ и една „тешка кражба во обид“ со што се...

Кривична пријава за скопјанка за нелегални онлајн трансакции

Триестгодишна скопјанка заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека со платежна картичка на оштетено физичко лице направила 15 онлајн трансакции, при што нанела...

Кривична пријава за три лица за спроведена јавна набавка во Охридската...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(50) од Струга, шеф на отсек за комерција и јавни набавки во Општата болница Охрид, поради сомнение за...

Поднесена кривична пријава за поранешниот градоначалник на Демир Капија

Финансиската полиција до ОЈО за гонење организиран криминал и корупција – Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Демир Капија Т.Д. (61)...

Кривична пријава за охриѓанец што му се заканувал на пратеник

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против M.K. (27) од...

Кривична пријава за две малолетни деца

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Д.Б. (18) и уште две малолетни лица на возраст од 15 и 17 години сите...

Кривична пријава за екс директорот на Катастарот, незаконски унапредувал службеници

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, поднесе кривична пријава...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за злоупотребени гласови на референдумот

ВМРО-ДПМНЕ до Основното Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја поднесе кривичната пријава за повеќе од 200 лица, претседатели, членови и...