Ознака: кривична пријава

Во Охрид затворен угостителски објект, затекнати Русинки и Украинки кои работеле...

Сопственик на угостителски објект во Охрид заработи кривични пријави бидејќи синоќа работел по 18 часот и покрај тоа што претходно му била ставена пломба од...

Во ресторан во Гостиварско се одржала прослава со 80 гости, пријава...

Полицијата поднесе кривична пријава против сопственик на угостителски објект во село Здуње, Гостиварско, во кој се одржувала прослава на која имало 80 гости. Според информациите...

Спасовски: Казнети се сите до еден што седеа на таа маса

Кривична пријава за функционерите од ДУИ поради прославата за роденденот на Ахмети Министерството за внатрешни работи доставило до Јавното обвинителство кривична пријава за функционерите од...

Спасовски: Секој што ќе организира журка ќе добие кривична пријава

Министерот Оливер Спасовски најави засилени контроли по викендиците, становите и апартманите и рече дека никој нема да биде изземен од одговорност доколку организира журки...

Јовановски поднесе нови кривични пријави

Шест нови кривични пријави против повеќе лица до Обвинителството денеска поднел Бојан Јовановски познат како Боки 13.  - Не можам да кажам за кои лица...

Кривична пријава за тројца кичевци

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против лицата Б.Д., Д.С. и И.Н. сите од Кичево, како и против правно лице со седиште во овој град. При...

Кривична пријава на лице од Кичевско поради кршење на здраствените прописи

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против лицето М.Д .(45), жителка на село Бачишта, поради постоење на основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување...

Кривична пријава за насилството врз навивач во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против О.С. (24) и...

Кафе-барот „Интермецо“ доби кривична од општина Центар

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, денес во Основното јавно обвинителство ја поднесе кривичната пријава против Димитрије Јовановиќ, управител на скопскиот кафе-бар „Интермецо“. Кривичната пријава...

Кафуле во Струмица заработи пријава поради непочитување на мерките

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице од Струмица и против управителот И. В. (45) од Струмица за непостапување според здравствените прописи за...

Spirit Chronicles Episode Preview at GoGoAnime boku no hero academia season 4 gogoanime

The Quintessential Quintuplets 2 (https://kissanimeonline.com/m/8qro) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com yuri on ice kissanime